Зерновози-самоскиди: вибір та технічні характеристики

Зерновози-самоскиди: вибір та технічні характеристики

Перевезення збіжжя вимагає застосування спеціального транспорту. Доставляти зерно можна залізницею та автомобільними дорогами. Другий варіант є вигіднішим економічно для перевезення сільськогосподарської сипучої продукції на невеликі відстані. Як обрати вантажівку, яка сама розвантажується, та яким технічним характеристикам приділяти найбільше уваги, варто детально розібратися.

Чим вирізняються моделі зерновозів-самоскидів

Зерновози-самоскиди – це різновид вантажної техніки з автоматичною системою скидання вантажу. Ці машини скорочують час на розвантажувальні роботи та потребують меншого залучення в роботі людської сили. 

Залежно від торгової марки та моделі зерновоза, техніка відрізняється:

  • висотою бортів – безпосередньо залежить від вантажності самоскида, але не перевищує встановлених норм для цього виду спецтранспорту;

  • допустимим навантаженням на вісь – кількість осей у самоскидах вирізняється, як і можливе навантаження на них;

  • тип гальмівної системи – буває дисковою та барабанною;

  • об’ємом кузова – залежить від обсягу збіжжя, яке власнику необхідно перевозити;

  • вантажністю – поділяються на малі (до 2 т), середні (2–10 т), важкі (10–30) та надважкі (>30 т);

  • типом розвантаження – існують моделі із системою розвантаження ліворуч, праворуч, назад або всіма трьома варіантами, що найбільше підходить для агросектору.

Оснащуються самоскиди причепами, напівпричепами та кузовами у формі бункерів. Зерновози маневрові, придатні для транспортування зернових по маршрутах зі складними дорожніми умовами. В порівнянні зі звичайними вантажівками, їх кузов значно стійкіший до зносу та має більший робочий ресурс.

Дієві поради для оптимального вибору зерновозів-самоскидів

Пропозицій на ринку спецтехніки в Україні чимало. Обирати зерновози-самоскиди краще в офіційних дистриб’юторів окремих брендів. Саме такою є компанія «АВТЕК», яка, окрім продажу спеціального транспорту для агропромисловості, запчастин до нього та додаткового обладнання, проводить гарантійне та післягарантійне обслуговування техніки.

Наступними критеріями при виборі зерновозів є:

  • матеріал виготовлення кузова – продаються моделі з алюмінієвими та стальними бортами, з алюмінію складніші та триваліші в ремонті, а виправити пошкодження сталевих набагато простіше, також зі збереженням продуктивності;

  • можливість тентування – це обов’язкова опція при перевезенні збіжжя, яка дозволить захистити його від погодних умов та псування;

  • наявність спеціального упору – це конструктивний елемент, необхідний для забезпечення безпеки оператору машини та всій вантажівці при роботах із піднятим кузовом.

Важливо підібрати зерновоз під конкретні потреби агрокомпанії, який зможе забезпечити швидкість доставлення зернової продукції в необхідному обсязі.